چهارشنبه, 10 آذر 1400
  • ساعت : ۱۲:۵۸:۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ 
  • کد خبر : ۷۴۴۳
در راستای حفظ محیط زیست صورت گرفت:
جمع‌آوری و دفع اصولی باتری های اسقاطی در منطقه 5 عملیات
مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز از جمع‌آوری باتری‌های اسقاطی و دفع اصولی آنها بمنظور حفظ محیط زیست و سلامت در آن منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، محمد سیفی، سرپرست منطقه 5 عملیات، با اعلام این خبر گفت: با جمع آوری باتری های فرسوده و دفن اصولی آنها میزان آلودگی های سمی در طبیعت کاسته می شود.


وی افزود: باتری‌ها معمولا حاوی مقادیر زیادی مواد سرطان‌زا، فلزات سنگین و مواد شیمیایی مضر هستند که در صورت باقی ماندن در محیط زندگی می‌توانند زمینه‌ساز مشکلات بزرگی برای سلامتی انسان و محیط زیست باشند.


سیفی اظهار داشت: این منطقه، با هدف همراهی و همگامی در جهت حمایت از محیط زیست، ضمن هماهنگی واحد های زیر مجموعه خود، در این مهم مشارکت کرده و در اولین اقدام تعداد 1300 عدد باتری های قلمی فرسوده را جمع آوری نموده است.


سرپرست منطقه با اشاره به تلاش های واحد محیط زیست امور HSE منطقه تصریح کرد: جمع آوری تعداد 13 بطری حاوی باتری قلمی بالغ بر 1300 عدد و تحویل به سازمان مردم نهاد (NGO) ((انجمن حافظان محیط زیست ایران – شیراز)) جهت دفع اصولی، بخشی از برنامه ریزی صورت گرفته در راستای حفظ محیط زیست است.


وی در ادامه افزود: باتری مصرف شده پسماندی خطرناک است و به همین دلیل آژانس های حفاظت محیط زیست نیز به بازیافت باتری های مصرف شده توجه کرده و آنها را بعنوان زائدات خطرناک دسته بندی کرده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0